XXXI Wojewódzki Konkurs Recytatorski im. Wandy Łyczkowskiej – wyniki etapu wojewódzkiego
















































XXXI Wojewódzki Konkurs Recytatorski im. Wandy Łyczkowskiej – wyniki etapu wojewódzkiego

Szanowni Nauczyciele! Drodzy Uczniowie!

Mamy zaszczyt ogłosić wyniki XXXI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego im. Wandy Łyczkowskiej pod hasłem „Zajrzyj i wyrecytuj…-Grzegorz Kasdepke”.
 
Informujemy, że Konkurs został objęty Patronatem Honorowym przez: Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Miasta i Gminy Suchedniów.

 Nagrody ufundowali: Senator RP Jacek Włosowicz, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach, Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Wandy Łyczkowskiej w Ostojowie.

XXXI Wojewódzki Konkurs im. Wandy Łyczkowskiej został umieszczony, Zarządzeniem nr 12/2022 r. Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty z dnia 25 lutego 2022 r., w Wykazie konkursów, zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych dla uczniów szkół podstawowych, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w roku szkolnym 2021/2022.

https://kuratorium.kielce.pl/wp-content/uploads/2022/02/zarza%CC%A8dzenie-nr-12.2022.pdf

W XXXI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim im. Wandy Łyczkowskiej wzięło udział 275 recytatorów ze szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, powiatowego i wojewódzkiego. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 36 recytatorów.

 Jury etapu wojewódzkiego w składzie: Piotr Kisiel – Dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Piotr-Bogusław Jędrzejczak – Dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” im. Stefana Karskiego w Kielcach, Mariusz Kosmalski-Skowerski – muzyk, aktor, animator kultury, twórca „Szkoły Wrażliwości” w Kapkazach, po obejrzeniu 36 filmów z nagraniami recytacji utworów lub fragmentów utworów Grzegorza Kasdepke, wyłoniło laureatów XXXI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego im. Wandy Łyczkowskiej.

Lista Laureatów Kategoria:
 KLASY 0-III
• Aleksandra Mrozińska (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim- powiat ostrowiecki)
• Patrycja Kulczykowska (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Rudzie Malenieckiej- powiat konecki)
 • Oskar Kępski (Szkoła Podstawowa nr 8 im. Wojska Polskiego w Kielcach- miasto Kielce) Kategoria:

KLASY IV-VI r
 • Lena Wąsowska (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Suchedniowie- powiat skarżyski)
• Kacper Forc (Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Bilczy- powiat sandomierski)
• Zofia Ściegienna (Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Łosieniu- powiat kielecki)

Kategoria: KLASY VII-VIII
 • Maja Podgórska (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Suchedniowie- powiat skarżyski)
• Miłosz Lniany (Szkoła Podstawowa nr 1 w Pińczowie- powiat pińczowski)
• Maria Deneka (Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie- powiat kielecki)

Pozostali uczestnicy otrzymują tytuł Finalisty XXXI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego im. Wandy Łyczkowskiej.
Lista Finalistów Konkursu Kategoria:

KLASY 0-III
• Marcel Majka (Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Brynicy- powiat kielecki)
• Maria Smak (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Busku-Zdroju- buski)
• Magdalena Pietrala (Szkoła Podstawowa im. 24 lutego 1863 r. w Małogoszczu- powiat jędrzejowski)
• Wiktoria Garas (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipniku- powiat opatowski)
• Zofia Sępioł (Szkoła Podstawowa w Gackach- powiat pińczowski)
• Maja Zielińska (Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Wandy Łyczkowskiej w Ostojowie- powiat skarżyski)
• Oliwier Wytrych (Zespół Przedszkolno-Szkolny w Komornikach- powiat włoszczowski)

Kategoria: KLASY IV-VI
• Antonina Kruk (Szkoła Podstawowa nr 8 im. Wojska Polskiego w Kielcach- miasto Kielce)
• Maksymilian Tabiszewski (Zespół Placówek w Oświatowych w Kołaczkowicach-powiat buski)
• Franciszek Krzeszowski (Szkoła Podstawowa im. 24 lutego 1863 r. w Małogoszczu-powiat jędrzejowski)
• Maja Grzeszczak (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Krasnej- powiat konecki)
• Kornelia Lasota (Publiczna Szkoła Podstawowa w Bidzinach- powiat opatowski)
• Norowska Julia ( Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrowcu Świętokrzyskim) – powiat ostrowiecki
• Anna Milewska (Szkoła Podstawowa w Gackach- powiat pińczowski)
• Marta Jasztal (Społeczna Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Starachowicach- powiat starachowicki)
• Karol Sarzyński (ZPO – Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Jurkowicach- powiat staszowski)
• Wiktoria Wytrych (Zespół Przedszkolno-Szkolny w Komornikach- powiat włoszczowski)

Kategoria: KLASY VII-VIII
• Marta Kowalczyk (Szkoła Podstawowa nr 27 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kielcach- miasto Kielce)
• Blanka Arabska (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zbludowicach- powiat buski)
• Samanta Przygodzka (Zespół Placówek Oświatowych w Korytnicy- powiat jędrzejowski)
• Krzysztof Brelski (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Krasnej- powiat konecki)
• Weronika Pruś (Publiczna Szkoła Podstawowa w Bidzinach- powiat opatowski)
• Miś Adam (Katolicki Zespół Edukacyjny im. św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego- powiat ostrowiecki)
• Nela Piętkowska (Publiczna Szkoła w Obrazowie- powiat sandomierski)
• Wiktoria Mergalska (Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Starachowicach- powiat starachowicki)
• Maja Ragajsin (ZPO – Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Jurkowicach- powiat staszowski)
• Nikola Prokop (Zespół Przedszkolno-Szkolny w Komornikach- powiat włoszczowski)

Serdecznie dziękujemy uczestnikom i nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do udział w Konkursie. Dziękujemy także jurorom: panu Piotrowi Kisielowi, panu Piotrowi- Bogusławowi Jędrzejczakowi oraz panu Mariuszowi Kosmalskiemu-Skowerskiemu. Jesteśmy wdzięczni, że zechcieli Panowie wyrazić swoje zdanie o młodzieńczych interpretacjach utworów lub fragmentów utworów Grzegorza Kasdepke.

Laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy!

Nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy dydaktycznej.

Organizatorzy Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Wandy Łyczkowskiej w Ostojowie
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach

Numer konta Rady Rodziców:/p>

46  8520  0007  2001  0000  0316  0001

  1. Home
  2. Kontakt
  3. Portfolio
  4. Koncepcja
  5. Wesprzyj