Pasowanie na czytelnika

„My uczniowie pierwszej klasy,

 uroczyście przyrzekamy,

że szanować Cię będziemy,

krzywdy zrobić Ci nie damy”.W naszej szkole pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza imprez i uroczystości szkolnych.
Głównym celem imprezy było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Uroczystość ta odbyła się 7-go listopada 2018 roku. Na tę okoliczność uczennice klasy ósmej działające w Klubie Przyjaciół Książki (Marlena Matla, Amelia Mirek, Nikola Przeorska) wraz z paniami bibliotekarkami przygotowały część artystyczną, podczas której przekazano dzieciom wiedzę o bibliotece i książce.
„Pierwszaki” wykazały się doskonałą znajomością baśni, bajek i wierszyków. Poznali bibliotekę, jej zbiory oraz nauczyli się samodzielnie wypożyczać książki. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że wizyta w bibliotece i pierwsza wypożyczona książka na długo pozostaną w pamięci najmłodszych czytelników.
Życzymy miłej lektury!

Numer konta Rady Rodziców:

46  8520  0007  2001  0000  0316  0001

  1. Home
  2. Kontakt
  3. Portfolio
  4. Koncepcja
  5. Wesprzyj