Uczniowie z Ostojowa włączyli się w akcję Narodowego Czytania   "Przedwiośnia"


Ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie organizowana jest od 2012 roku przez Prezydenta RP. Podczas obchodów 100 -lecia odzyskania niepodległości lekturą na Narodowe Czytanie zostało ,,Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Tegoroczna akcja miała na celu zarówno promowanie czytelnictwa, jak i uczczenie jubileuszu. Odpowiadając na zaproszenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Suchedniowie nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję Narodowego Czytania. Cała uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.00 w pięknie przygotowanej przez organizatora scenerii. Wydarzenie zainaugurowała dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Suchedniowie pani Małgorzata Wiśniewska. Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów - Cezary Błach odczytał list Prezydenta napisany na tę okazję. Pani Małgorzata Wiśniewska przypomniała uczestnikom spotkania krótki życiorys twórcy ,,Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Jako pierwszy odczytał fragment powieści pan Cezary Błach.
Następnie wybrane przez siebie fragmenty tekstu lektury zaprezentowali zaproszeni goście.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII -  Angelika Potkańska, Nikola Przeorska oraz pedagog szkoły pani Bożena Kaniewska. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali wybrane fragmenty utworu. Wydarzenie przebiegło w atmosferze wzruszeń i radości.
Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali imienne podziękowania oraz pamiątkowe kartki z pieczęcią Narodowego Czytania. Zaś Ci , którzy przynieśli swoje książki otrzymali w nich pamiątkowy stempel.   

Numer konta Rady Rodziców:

46  8520  0007  2001  0000  0316  0001

  1. Home
  2. Kontakt
  3. Portfolio
  4. Koncepcja
  5. Wesprzyj