Dzień Babci i Dziadka w SSP w Ostojowie


         Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych szczególnych chwilach nasi Seniorzy obdarzeni są szczególnymi dowodami miłości, ciepła, szacunku. W dniu 31 stycznia br. Babcie i Dziadkowie licznie zagościli w progach naszej szkoły, a sala gimnastyczna zamieniła się w ogromną kawiarenkę. Mogliśmy zaprosić naszych Gości na spotkanie z pracownikami Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Skarżysku – Kamiennej. Psycholog Agata Matysiak i bibliotekarz Roman Sowa przeprowadzili interaktywną pogadankę na temat znaczenia czytania dla rozwoju intelektualnego, emocjonalnego, społecznego oraz moralnego dzieci i młodzieży. Omawiając rolę książki w kształtowaniu wartościowych postaw, rozwoju inteligencji czy procesów poznawczych, prowadzący odwoływali się do doświadczeń czytelniczych dziadków. Wspólnie stworzono listę książek, które dziadkowie będą mogli czytać swoim wnukom lub zachęcać ich do sięgnięcia po daną lekturę.
         Kolejna część wyjątkowej uroczystości zabrała zaproszonych Seniorów w sentymentalną podróż w minione lata. Babcie i Dziadkowie przenieśli się kilkadziesiąt lat wstecz, kiedy na scenach tryumfowały takie szlagiery jak: „Pszczółka Maja” Zbigniewa Wodeckiego, „Tak bardzo się starałem” Czerwonych Gitar, „Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar, „Cała sala śpiewa z nami” Jerzego Połomskiego, „Jadą wozy kolorowe” Maryli Rodowicz, „Być kobietą” Alicji Majewskiej, „Konik na biegunach” Urszuli.
       Wnuczęta począwszy od grupy przedszkolnej umilali czas swoimi popisami wokalnymi. Honorowi Goście zostali zaproszeni do wspólnej zabawy i prezentowania zdolności wokalnych. Muzyczne spotkanie wprowadziło wszystkich w świetny nastrój. Uczniowie poprzez śpiew mogli wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia, podziękowania za trud włożony w wychowanie. Dziękujemy wszystkim za uświetnienie uroczystości swoją obecnością.

Numer konta Rady Rodziców:

46  8520  0007  2001  0000  0316  0001

  1. Home
  2. Kontakt
  3. Portfolio
  4. Koncepcja
  5. Wesprzyj